برای مصاحبه استخدامی چه نوع کفشی بپوشیم؟

کفش مناسب مصاحبه شغلی

بار اولی که کارفرما یا مسئول استخدام با متقاضی کار ملاقات می‌کند بسیار مهم است. تصویر و ظاهر شما در ذهن یک کارفرما قبل از دانستن اطلاعات و مهارت‌های شما تاثیر بسزایی در قبول کردن یا رد کردن شما دارد. همچنین روانشناسان نیز بر این عقیده دارند که ظاهر افراد در مصاحبه های شغلی و انتخاب آن ها برای آن شغل موثر است. ظاهر کلی متقاضی از جمله نظافت، پوشش و کفش و اکسسوری مهم است چون اولین چیزی که فرد از شما می‌بیند ظاهر شماست.

کفش‌های پاشنه بلند در بانوان کمک به افزایش اعتماد به نفس می‌کند و همچنین کمک می‌کند ظاهر برازنده تری داشته باشید، این تنها در صورتی ست که با کفش های پاشنه بلند راحت باشید و احساس لرزش نکنید و نیاز به تمرکز نداشته باشید. اگر با کفش‌های پاشنه بلند راحت نباشید بهتر است که یک جفت کفش زیبای بدون پاشنه مطابق با سبک پوشش‌تان انتخاب کنید. کفش‌های جدید یا پاشنه دار های خیلی بلند و یا کفش های اذیت کننده نپوشید که باعث عجیب راه رفتن و یا افتادن‌تان بشوند، چون در کنار رسمی بودن باید به فکر راحتی خود باشید. کفش‌ها و جوراب های تیره رنگ برای محیط های رسمی مناسب هستند و برای یک مصاحبه ی استخدامی باید ظاهر تقریبا رسمی، اداری و شیکی داشته باشید.

آقایان می‌توانند کفش‌هایشان را با کمربند و کت و شلوار ست کنند. نیازی نیست که پوشش‌تان سیاه و سفید باشد. بهتر است رنگ لباس‌تان را به یک رنگ خاص محدود کنید و اگر یکی از اجزای پوشش را رنگ روشن انتخاب کنید بقیه را رنگ‌های خنثی انتخاب کنید. آقایان ترجیحا کفش‌های چرمی یا ورنی به رنگ های قهوه‌ای یا مشکی بپوشند تا ظاهر مناسب‌تری داشته باشند. همیشه به یاد داشته باشید کفش‌های مردانه مدل آکسفورد برای مکان‌های رسمی مناسب‌تر است و پوشیدن کالج با کت و شلوار هرگز توصیه نمی‌شود. رنگ جوراب هم باید همیشه یک درجه تیره تر از رنگ کت و شلوار باشد. هیچ گاه جوراب سفید اسپرت را با لباس رسمی نپوشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *