۶ روش عملی برای رفع بوی بد کفش

بوی کفش

شاید روزی با کشف ماده ای برای تولید کفش که از خودش بوی خوشی متصاعد کند، بتواند مشکل بوی بد کفش را از بین برد. امروزه کفش های متنوعی تولید و عرضه می‌شود و گاهاً در تبلیغات می‌بینیم که گفته می‌شود، این کفش بو نمی‌گیرد، این کفش دارای کولر است، این کفش دارای مواد ضد بو است، اما همه می‌دانیم که تنها پس از مدتی استفاده کفش از هر جنسی که باشد بوی بد گرفته و خط بطلان می‌کشد بر همه آن تبلیغات رنگارنگ!

اما راه‌های ساده ای هم وجود دارد که می‌تواند بدترین بوها را از کفش ریشه کن کند. در این مطلب آموزشی برای رفع بوی بد کفش با ما همراه باشید.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از پودر بوگیر

پودرهایی در بازار وجود دارند که بویی بسیار مطبوع دارند هر بار مصرف آن برای ۴۸ ساعت کافیست، اما اگر می‌خواهید پودری مشابه و حتی با کیفیت بالاتر از آن را در خانه بسازید، کافیست مقداری جوش شیرین و وانیل را مخلوط نموده و داخل کفش بپاشید. ماندگاری آن بسیار بالاتر از پودرهای آماده خواهد بود.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از اسپری بوگیر

اسپری های بوگیر نیز برای رفع بوی بد کفش مناسب است اما ماندگاری بسیار کمی دارند و نهایتاً بعد از دو سه ساعت کاملا اثر آن از بین می‌رود و حتی ممکن است در بعضی از افراد حساسیت پوستی ایجاد نماید.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از چای کیسه‌ای سیاه

چای یک ماده معجزه گر در زمینه رفع بوی بد کفش است. کافیست هر شب یک چای کیسه ای را داخل کفش قرار داده و روی کفش را نیز بپوشانید، خواهید دید که تمام آن بوی بد از بین رفته و در طول روز نیز دیگر به آن بو گرفتار نخواهید شد. همچنین با قرار دادن پای خود داخل تشتی که حاوی آب گرم و چای دم کشیده است، راه حل فوق العاده ای برای رفع بوی پا است.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از پوست لیمو و پرتقال

پوست لیمو و پرتقال حاوی گاز های آتشزا اما خوش بو است، کافیست مقداری از پوست این میوه ها را ابتدا در داخل کفش فشار داده تا گاز آن آزاد شود، و پوست‌ها را نیز داخل آن گذاشته و روی کفش را بپوشانید. اجازه بدهید چند ساعتی در همین حالت بماند.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از پودر و دانه قهوه

قهوه نیز همانند چای خاصیت پوشش بوی بد را دارد. کافیست مقداری از دانه یا پودر قهوه را داخل یک دستمال کاغذی یا درب بطری ریخته و در کفش خود قرار دهید. بهتر است یک شب تا صبح داخل کفش باقی بماند. دقت داشته باشید که از پاشیدن قهوه به داخل کفش خودداری کنید زیرا قهوه رنگ زیادی تولید می‌کند و ممکن است به این راحتی نتوانید از شر رنگ آن خلاص شوید.

از بین بردن بوی بد کفش

استفاده از فریزر !!

البته این روش خیلی مورد علاقه خانم‌های خانه دار نیست، ولی اگر مجبور شدید و به هیچکدام از موارد بالا دسترسی نداشتید، کفش‌تان را داخل یک جعبه قرار داده و آن را چند ساعتی در فریزر قرار دهید، این کار باعث میشود تا باکتریها و مواد تولید کننده بوی بد برای مدتی از بین بروند.

One thought on “۶ روش عملی برای رفع بوی بد کفش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *