۵ نکته برای داشتن کفش‌هایی تمیز و براق

براق کردن کفش

وقتی کفش بدبو، پوتین‌های کثیف و پاشنه بلندهای کسل کننده هیچ یک ظاهر خوبی ندارند؛ باید کاری کنیم! با ترفندهای ساده‌ای که در وبلاگ کفشینو لیست کرده‌ایم، می‌توانید کفش‌هایتان را براق، تمیز و نو نگه دارید.

پاک کردن کفش با سرکه

۱. این ترفند را با سرکه انجام دهید

برای تمیز کردن کفش‌های چرم‌تان و چکمه‌ها و کفش‌های پاشنه بلند و یا کفش‌های آکسفورد چند قطره سرکه را با مقداری آب مخلوط می‌کنیم و با یک پارچه‌ی پنبه‌ای یا اسفنج کفش‌های خود را تمیز می‌کنیم. سرکه به درخشش چرم کمک می‌کند و باعث می‌شود از شر بوی بد به سرعت و به طور کامل نجات یابید.

شستن کفش ها

۲. با استفاده از آب

شما می‌توانید هر کفشی را با آب تمیز کنید. به ویژه در روزهای بارانی که کفش‌هایتان گلی می‌شود؛ با استفاده از یک پارچه مرطوب می‌توانید کفش‌های پاشنه بلند و پوتین‌های چرم‌تان را از گرد و غبار و خاک تمیز کنید. همچنین کفش‌های کتانی‌تان را می‌توانید در ماشین لباس‌شویی بشویید تا مثل روز اول تمیز و نو شوند.

واکس زدن کفش

۳. کفش ها را واکس بزنید

واکس زدن کفش‌ها کمک می‌کند تا کفش‌هایتان براق و نو بمانند.
کفش‌های چرم حتما باید واکس زده شوند و بعد از هر بار استفاده تمیز شوند. واکس زدن کفش‌ها با روغن‌های طبیعی به افزایش عمر کفش‌ها و قدرت پایداری آنها  کمک می‌کند.

پاک کردن کفش با سفیده تخم مرغ

۴. سفیده‌ی تخم مرغ!

شما می‌توانید خراش‌هایی را که روی کفش‌هایتان هست، به خصوص کفش چرم را با سفیده تخم مرغ پاک کنید و اجازه دهید که خشک شود و سپس به طور معمولی واکس بزنید. شما همچنین می‌توانید با یک پارچه پنبه‌ای آغشته به سفیده تخم مرغ کفش‌های چرمی خود را پاک کنید و با یک دستمال نرم و مرطوب آن را تمیز کنید و این گونه کفش‌ها بسیار تمیز و براق می‌شوند و هم از آنها محافظت می‌شود.

روغن زیتون برای کفش

۵. روغن زیتون را حتما امتحان کنید!

شما می‌توانید برای جلوگیری از ترک خوردگی، کفش‌های چرم‌تان را گاهی اوقات با وازلین، شیر و یا روغن زیتون مالش دهید. این کار را با یک دستمال انجام می‌دهیم. به یاد داشته باشید که این نکته تنها برای کفش‌های چرم با رنگ های سیاه و سفید است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *