راهنمای کامل خرید کفش برای کودک

راهنمای کامل انتخاب کفش کودک

کفشی که شما برای کودک‌تان انتخاب می‌کنید ممکن است سلامتی کلی کودک‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. کفش بر تعادل و تنظیم آن نقش بسزایی دارد و کفشی که نامناسب باشد می‌تواند منجر به مشکلات مادام العمر شود.

بعد از مطالعه این راهنما دفعه ی بعد که به خرید بروید به راحتی می‌توانید برای کودکتان کفش مناسبش بخرید.

۱- انتخاب یک فروشگاه کفش که پرسنل آنجا به شما در خرید کمک کند: برای خرید کفش کودکان باید به فروشگاه مخصوص کفش کودکان که کارکنان آگاه و با تجربه داشته باشد بروید.

راهنمای خرید کفش کودک

۲- فروشنده پای کودکتان را اندازه گیری کند: هنگام اندازه گیری کودک باید صاف بایستید و جوراب داشته باشد و این به شما کمک می‌کند که از راحتی و مناسب بودن آن مطمئن شوید.

راهنمای خرید کفش کودک

۳- چک کردن: بررسی کنید تا مطمئن شوید که حدود ۱/۵  تا ۲ سانتی متر بین بلندترین انگشت و جلوی کفش فضای خالی وجود داشته باشد. این فضا اجازه می‌دهد تا انگشتان پا راحتی، استحکام و پایداری بیشتری داشته باشند.

اندازه کفش کودک

۴- جلوی کفش را فشار دهید: با فشار دادن نباید قسمت بالای پا تنگ باشد و باید فضایی برای حرکت دادن پا باشد.

اندازه کفش کودک

۵- انگشت خود را بین پشت کفش و پای فرزندتان قرار دهید: انگشت شما باید به پاشنه کودک و پشت کفش بچسبد و فاصله‌ی اضافی نباشد. در این صورت کفش اندازه و مناسب است.

  • تماس و اصطکاک بین پشت کفش و پاشنه‌ی کودک در طول زمان باعث ایجاد تاول می‌شود. و اگر پشت کفش خیلی آزاد باشد این احتمال وجود دارد که در طول پوشیدن و راه رفتن مشکلات غیر قابل جبران پیش آید.
  • پشت کفش اطراف مچ پا و پاشنه باید محکم و ترجیحا از جنس پلاستیک مرغوب باشد چون مواد نرم‌تر شکسته می‌شوند و مچ پای کودک را به خوبی نمی‌تواند حفظ کند.

کفش مناسب کودک

۶- انعطاف پذیری مچ پای کودکان به هر سمتی: اگر قسمت مچ پای کفش با پای کودک تماس داشته باشد باعث ایجاد تاول، پینه بستن و باعث ایجاد یا تشدید جراحت پا می‌شود. پس نباید پا  با کناره های کفش تماس داشته باشد.

اصطکاک و تماس در کفشی که بیش از حد برای پا و مچ پای کودک‌تان بزرگ باشد  اتفاق می‌افتد.

کفش مناسب کودک

۷- قسمت های بیرونی کفش کودکتان را فشار دهید: تا انگشت کوچک پایش را حس کنید. باید طوری باشد که احساس نکنید انگشت پایش در دیواره کفش فشرده می‌شود و اگر فشرده شود یعنی کفش بیش از اندازه کوچک است.

قوس کفش کودک

۸- داخل کفش انحنا وجود داشته باشد: در قسمت گودی زیر پا در کفش بایستی انحنا وجود داشته باشد. شیب این انحنا بایستی از قسمت انگشت بزرگ پای کودک شروع شده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *