چگونه یک جفت کفش زنانه مناسب بخریم؟

کفش زنانه

مهم نیست که چه بر تن می‌کنید و چه لباسی می‌پوشید؛ کفش در ظاهر شما نقش بسزایی دارد. بنابراین انواع مختلف، تعداد زیاد مارک‌ها، شکل‌ها و رنگ‌ها، دقیقا همان فاکتورهایی هستند که برای خرید یک جفت کفش ذهن را درگیر می‌کنند.

اینک خانم ها! راهنمای خرید یک جفت کفش مناسب را برای شما آماده کرده‌ایم.  دفعه بعد که بخواهید بروید خرید به جای این که بهت زده کفش‌ها را نگاه کنید می‌توانید با این دستورالعمل خرید کفش به راحتی کفش موردنظرتان را پیدا کنید و بخرید.

در زیر یک تقسیم‌بندی کاملی از انواع مختلف کفش‌های موجود در بازار داریم که حتما باید برای خرید کفش این اطلاعات را داشته باشید.

کفش پامپز پلتفرم

پامپز – Pumps

سختی استفاده از کفش‌هایی با پاشنه stilettos، سازندگان کفش را مجبور کرد تا به طرحی راحت‌تر فکر کنند و نوع Platform کفش‌های پامپز خلق شد؛ ترکیبی از لژ و پاشنه که ضمن اضافه کردن حداقل ۱۰سانتی‌متر به قد خانم‌ها، انحنای کمتری در پا ایجاد می‌کند و به همین دلیل راحت‌تر است. در این مدل پاشنه، دو تا سه سانتی‌متر لژ به کف کفش و قسمت پنجه اضافه می‌شود و فاصله ارتفاع میان پاشنه و پنجه کاهش پیدا می‌کند.

پاشنه های پلتفرم در امتداد قوزک پا هستند. آنها زیاد راحت نیستند در عوض با پوشیدن پامیزِ پلتفرم، ساق پاهایتان کشیده به نظر می‌رسد و استایل خاصی به پاهایتان می‌دهد.

پلتفرم ها به شما کمک می‌کند که محکم قدم بردارید، مچ پای شما را می‌پوشانند و مانع از پیچیدن و لغزش شما در زمین ها ناصاف می‌شود.

پامپزها انواع، شکل‌ها و رنگ‌های مختلفی دارند، این کفش‌ها برای لباس شب رسمی مناسب هستند.

کفش بالرین

بالرین – Ballerinas

یکی از قدیمی‌ترین و راحت‌ترین شکل از کفش‌هاست که نیاز به معرفی ندارد. به طور معمول کفش‌های بالرین مسطح و تخت هستند، یا از چرم ساخته شده اند و یا از پارچه.  فشار روی انگشتان پا خیلی کم است و تمام پای شما را در بر می‌گیرند و در نتیجه پاها از خاک و غبار و غیره حفظ می‌شوند. چون این کفش‌ها تخت هستند هیچ وقت مچ پا پیچ نمی‌خورد.

کفش بالرین مدرن و به روز است و برای ورزش باله و راه رفتن نیز مناسب است.

بوت زنانه

چکمه – Boots

چکمه ها برای روزهایی که باران سنگین می‌بارد و برای فصل زمستان و زمانی که برف می‌بارد مناسب هستند.

چکمه ها هرگز از مد و فشن خارج نمی‌شوند و همیشه مرسوم هستند. با چکمه ها می‌توانید به روز و شیک باشید.

به طور معمول از مواد ضخیم و چرم درست می‌شوند. چکمه‌ها پاها و بعضا تا زیر زانو را می‌پوشانند و در نتیجه پاها از سرما و برف و باران حفظ می‌شوند. باید به این واقعیت اعتراف کرد که این کفش ها را در هر آب و هوایی نمی‌توان استفاده کرد.

همیشه خانم ها باید یک جفت از این‌ها را داشته باشند تا در روزهای سرد سال هم از سرما نجات یابد و هم همچنان شیک و به روز به نظر بیایند.

فلیپ فلاپ

دمپایی لاانگشتی و ابری – Flip-flops and floaters

فلیپ فلاپ ها معمولا به عنوان دمپایی شناخته شده اند و بدون بند هستند و جلویشان باز است.

دمپایی‌های لاانگشتی خیلی راحت به نظر می‌رسند ولی خطراتی را نیز برای سلامتی به همراه دارند مانند اینکه چون راحت و آزاد هستند هیچ حمایتی از پا نمی‌توانند بکنند و اینکه پاها همیشه در معرض آلودگی قرار دارند.

در فصل تابستان دختران علاقه زیادی به پوشیدن این دمپایی ها دارند اما نباید به مدت طولانی از آنها استفاده کنند چون باعث ایجاد کمردرد و درد در ناحیه پا می‌شوند.

اکثرا این دمپایی ها را در ساحل می‌پوشند.

کفش لژدار

کفش لژدار (وج) – wedge

نوبت به معرفی کفشی رسید که هیچ خانومی نمی‌تواند آن را رد کند. کفش‌های لژ دار  پاشنه های یکسره دارند.

با کفش‌های لژدار تعادلاتان را بیشتر می‌توانید حفظ کنید. چون قوزک پا را می‌پوشانند فشار کمتری به پا وارد می‌شود.

برای میهمانی‌های رسمی مناسب نیست ولی در مهمانی‌های خانوادگی و دورهمی ها و در طول روز می‌توان پوشید.

کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند استیلتوز – Stilettos

با پوشیدن این کفش‌ها به لباس خود ارزش بیشتری می‌دهید. استیلتوزها تیپ شما را برای رفتن به یک میهمانی شب کامل می‌کند.

نام استیلتوز Stilettos به خاطر پاشنه های شبیه چاقو اش از یک خنجر تیز گرفته شده است؛ پاشنه دشنه ای که از ۵ سانت تا ۱۵سانت و گاها بلندتر است.

جلوی پاشنه بلند ها دو مدل طراحی شده اند گاها جلو باز (نوک انگشتان پا دیده می‌شوند) و اکثرا کاملا بسته که انگشتان پا را می‌پوشاند.

استیلتوز Stilettos بهترین کفش برای لباس های مجلسی و برای رفتن به مهمانی است و برای استفاده روزانه اصلا کفش مناسبی نیست. این کفش ها فرد را قد بلندتر و کشیده تر نشان می‌دهد و در زیبا شدن لباس نقش بسزایی دارد.

کفش ورزشی

کفش ورزشی – Sport shoes

مناسب برای هر ورزشی و یا فقط برای تمرینات ورزشی روزانه. کفش‌های ورزشی در تمرینات بی شک معجزه می‌کنند البته با یک بدن محکم و آمادگی جسمانی خوب.

لایه های باریک (کفی های مناسب)  کف کفش مانند کیسه های هوا عمل می‌کنند که موقع دویدن به پاهایتان اکسیژن‌رسانی می‌کنند.

برای مربیان و کسانی که تناسب اندام کار می‌کنند، کفش‌های ورزشی تنها گزینه مناسب هستند. (کفش‌های ورزشی انواع مختلفی دارند). بند دار بودن و کف کفش‌های ورزشی به تنهایی دلیلی است بر اینکه چرا باید آنها را بخریم.

چند راهنما برای اینکه پاهای شادی داشته باشید!

  • برای کفش هایی که به طرف جلو یعنی انگشتان پا مخروطی شکل هستند بهتر است که یک سایز بزرگتر از اندازه پاهایتان بگیرید تا برایتان تنگ نشود.
  • اگر  برای رفتن به یک جشن تصمیم گرفته اید که کفش پاشنه بلند Stilettos بپوشید، بهتر است در اطراف خانه کمی با آنها راه بروید تا به ارتفاع آنها عادت کنید.
  • برای اینکه به راحتی کفش هایتان بیفزایید می‌توانید از یک کفی باریک استفاده کنید.
  • برای خریدن کفش ورزشی ابتدا جوراب بپوشید سپس سایز مناسب را بخرید.
  • متناسب با آب و هوایی که در آن زندگی می کنید کفش بگیرید. کفش های روباز در هوای سرد موجب بی‌حسی انگشتان پا می‌شود و اگر کفش‌های بسته در هوای گرم بپوشید منجر به حرارت زیاد پا و عفونت‌های ناشی از عرق می‌شود.
  • اگر کف پاهایتان صاف است باید در کفش‌هایتان از کفی‌های طبی برای حفظ قوس کف پا استفاده کرد در غیر این صورت موجب کمردرد و درد زانو می‌شود.
  • متناسب با هر ورزشی باید کفش مربوط به آن ورزش را پوشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *